Western Club BLACK&BROWNJe spolek nadšenců, který vznikl v roce 2001 v Karviné a tím si splnili sen o době, kdy se po nekonečných prériích prohíněla stída bizonů, které lovili neohrožení lovci kožešin, o tvrdě pracujících kovbojích při hlídání stád dobytka, o mistrném ovládání lasa a honáckého biče, kdy se práskání rozléhalo nad širými pastvinami Texasu, o pistolnících, šerifech a falešných hráčích, kdy jejich umění v ovládáni koltů bylo otázkou osobní cti, svobody a nezávislosti.

A tato parta lidí začala svůj sen měnit postupnými kroky do reálné podoby, začala tvrdě trénovat, zúčastňovat se republikových i mezinárodních soutěží a během tří následujících let dosahovala stále vyšší úrovně a umisťovala se na předních místech. Vrcholem jejich snahy je získání mistrovských titulů.

Postupem času tito šikovní lidé rozšiřovali svou působnost a oslovovali svým uměním další zájemce. V současnosti má občanské sdružení dvě desítky členů a můžete je vidět jak na různých festivalech, soutěžích, přehlídkách, country bálech, tak i na dětských dnech, obecních slavnostech nebo firemních akcích. Vždy rádi předvedou něco ze svého umění v ovládání bičů, las, koltů, nožů a také obohacují program ukázkami klasických a moderních country tanců.

Život na Divokém Západě přibližují široké veřejnosti i pomocí scének z prostředí městeček a saloonů, kde se spolu střetávají falešní hráči, zločinci, strážci zákona, potulní zlatokopové i lepé děvy a nikdy není nouze o napětí a akci.

Své dovednosti a zkušenosti chtějí předávat dál, a proto vznikl kroužek Black&Brown, kde si vychovávají takzvaný "westernový potěr". Děti díky své šikovnosti už často vystupují na dětských country bálech a dětských dnech.

Western je baví, mají ho rádi a těší je, když můžou ukázat ostatním, co vše cowboyové dovedou a jak vypadal starý dobrý Divoký Západ.


A to jsme my